0216 470 10 02
0216 470 10 02

İade ve değişim süreçleri ile ilgili detaylar:

 • Kişiye özel hazırlanmış, sizin eklediğiniz desen, isim veya tarih eklenmiş, veya başka şekilde size özel üretilmiş ürünlerde basmatik.com olarak firmamızın hatası yoksa iade ve değişim yapılamaz. Yüksek çözünürlüklü desenler eklediğinizde baskıdan memnun kalacaksınızdır. Ayrıca beden ölçülerini kontrol ederek siparişi tamamlamalısınız.
 • Sitemizdeki Hazır desenlerden satın aldıysanız, hasar görmemiş kullanılmamış olmak şartıyla, ürünleri 14 gün içerisinde kayıtsız şartsız iade edebilirsiniz.
 • Bize  hello@basmatik.com.com veya 0216 470 10 02 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.                                                                                                     
Satın aldığım ürünü iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?                        
 • Bunun için lütfen hello@basmatik.com adresine, sipariş numaranızın, ürün isminin ve iade sebebinizin olduğu bir e-mail atın.
 • Satın aldığınız hazır tasarımlı ürünlerden herhangi bir sebeple memnun kalmazsanız siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 14 gün içerisinde hasar görmeyecek şekilde paketleyip, belirtilen kriterler çerçevesinde iadesini gerçekleştirebilir, yeni ürünle değiştirebilir veya para iadesi alabilirsiniz.
 • Iade kargo bedeli size aittir.  Aras kargo ile anlaşmamız var, İade kodu gerekmiyor. Basmatik baskı tekstil ismine, Gönderici ödemeli olarak, iletişimdeki adrese göndermeniz yeterlidir.                                                                                                        
İade etme süresi kaç gündür?
 • Ürününüz size teslim edildiğinden itibaren iade etme süreniz 14 gündür. İade edilmek istenilen ürün/ürünler için 14 gün içerisinde iade talebinin tarafımıza bildirilmiş olması gerekmektedir.                                                                         
Siparişim iptal edildiğinde param nasıl ve ne kadar sürede iade edilir?
 • Tarafınıza ulaşmış siparişlerin iptali ve iadesi ürünler Satıcı’ya geri ulaştıktan sonra 7-10 iş günü içinde, ödemenin gerçekleştirildiği şekilde yapılmaktadır. Kredi kartı ile ödemesi yapılan siparişlerin iadesi, ödeme yapılan kredi kartına 1-7 iş günü içinde yapılmaktadır.
 • EFT/Havale ile yapılmış ödemelerde, 2 iş günü içinde mail ile bize ileteceğiniz hesabınıza iade edilir.                                                                                                  
Aldığım ürün hasarlı çıktı. Ne yapmalıyım?
 • Kargonuz teslim edilirken mutlaka kargo görevlisinin yanında paketi kontrol ediniz, ürünün hasarlı olduğu durumlarda , kargo görevlisinden tutanak tutmasını rica edin. 
 • Aldığınız ürün hasarlı çıktı ise, ve teslimat esnasında tutanak tutulmadıysa, hello@basmatik.com'a email atarak iade talebi oluşturabilirsiniz, iade talebinizde hasar konusunda iade detayı ile birlikte, ürünün hasarlı fotoğraflarını da gönderiniz. Hasarlı ve arızalı ürünler için iade taleplerinin ürün teslimatını takip eden 3 gün içinde yapılması gereklidir. Bu şartların sağlanması ile ürünü orijinal paketiyle beraber iade edebilir, ardından paranız iade edilecektir.
 • Kullanım sonucu oluşan hasarlarla ilgili de hello@basmatik.com 'a email atabilirsiniz. Tekstil ürünleri yıkama talimatlarına uygun yıkanmalıdır. (30 derecede tersten). Kupalar makinada yıkanmaya uygun değildir.                                                                                                         
Verdiğim siparişten farklı ürün geldi. Ne yapmalıyım?
 • Ürünü iade süresi içerisinde tarafımıza göndermeniz halinde, gerekli kontroller yapılarak müşteri hizmetlerimiz konu ile ilgili olarak tarafınıza gerekli bilgi dönüşünü en kısa zamanda sağlayacaktır ve ürün/ürünlerin değişimi yapılacaktır. Ürün/ürünlerin stoklarımızda olmaması durumunda siparişiniz iptal edilerek para iadesi işlemi gerçekleştirilecektir.

İade ve Değişim ile ilgili her türlü sorunuzu 

hello@basmatik.com adresine veya 0216 470 10 02 nolu telefonumuza bildirebilirsiniz.

BAŞA DÖN